سلام.

منم چند ده باری سابقه مصاحبه رفتن دارم! خب از خواسته های عجیب و غریبی که همه می دونن گرفته تا ده بار مصاحبه با انواع و اقسام مدیر و مشاور…

دوست دارم یه نمونه از این مصاحبه ها را براتون شرح بدم!

حالا غرض از این مقدمه چی بود؟!

در دوره ای که به دنبال یافتن یه شغل جدید بودم به شرکت هایی که به دنبال جذب نیروی روابط عمومی بودند رزومه کاریمو ارسال می کردم.

یه شرکت شناخته شده در حوزه فولاد با من برای مصاحبه اولیه تماس گرفت. با هم یه زمان رو فیکس کردیم و قرار شد که من ساعت 13 برای مصاحبه به آن شرکت مراجعه کنم. راس ساعت مقرر در محل مورد نظر حاضر شدم و دیدم که تمامی کارمندها دارن میرن ناهار! بعد از 20 دقیقه من با مدیر منابع انسانی تماس گرفتم و اعلام کردم که من برای مصاحبه حاضرم. عذرخواهی کردن و اعلام کردن هماهنگ می کنن! من به احترام صحبت های مدیر منابع انسانی یک ساعت نشستم و بعد از یک ساعت رفتم!

بعد تماس گرفتم و اعلام کردم که برای سیستم و شرکتتون متاسفم! مدیر منابع انسانی عذرخواهی کرد و بابت ناهماهنگی پوزش خواستند. و مجددا زمانی برای مصاحبه تعیین کردند. زمانی که برای مصاحبه دوم رفتم دیدم کارشناس HR  برای مصاحبه مدیر روابط عمومی اومده! من این موضوع را بر مبنای رویه سیستم در نظر گرفتم. خلاصه من برای حضور در این شرکت سه بار دیگه با مدیر منابع انسانی و مشاور و هیئت مدیره مصاحبه کردم! بعد از مصاحبه پنجم دیدم دیگه خبر نشد! تماس گرفتم دیدم مدیر منابع انسانی میگه ما به استعداد و توانایی های شما شک نداریم. ولی فرد مورد نظر ما شما نیستید!  گفتن ببخشید برای شناخت این موضوع نیازی به 5 مصاحبه بود؟! عذرخواهی کردن!

حس خوبی از این مصاحبه نگرفتم. شاید در آینده هم مشابه این اتفاق بیفته. اما همیشه اون شرکت تو ذهنم می مونه و متاسف میشم.

مرتضی محمدیمشاهده نوشته ها

Avatar for مرتضی محمدی

مرتضی محمدی | فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی | روابط عمومی استراتژیک | Digital PR | داستان برند | روابط عمومی داده محور

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *